Dacia LPG - ADAMOWSCY

Dacia LPG

Dlaczego warto

Bardzo istotne dla każdego kierowcy jest zapewnienie właściwej eksploatacji samochodu przez cały okres jego użytkowania. Dzięki naszej ofercie otrzymasz odpowiednią instalację gwarantującą bezproblemowe funkcjonowanie Twojego pojazdu.

Mając instalację LPG zaoszczędzisz 467 zł miesięcznie!

Przy rocznym przebiegu 36 000 km koszt instalacji zwróci się po 9 miesiącach 26 dniach.

W oparciu o ceny z dn. 02.03.2016r. Gaz: 1.68 zł/l, paliwo 4.24 zł/l przy koszcie instalacji 4600 zł.

Praktyczność

Dwa zbiorniki paliwa (LPG i benzyny) pozwalają na zwiększenie zasięgu samochodu prawie dwukrotnie. Dodatkową zaletą jest łatwa obsługa i napełnianie zbiornika gazu. Zmiana pobieranego paliwa z LPG na benzynę odbywa się automatycznie, lub może być w dowolnym momencie przełączona przy pomocy przełącznika na tablicy rozdzielczej.

Instalacja LPG w Dacii to pewna i sprawdzona technologia (wtrysk sekwencyjny gazu zgodny ze standardem diagnostycznym EOBD). Wszystkie zbiorniki posiadają zawór bezpieczeństwa, pozwalający na bezpieczne korzystanie z podziemnych parkingów.

 

 

Ochrona środowiska

Paliwo LPG jest bardziej przyjazne dla zdrowia i środowiska naturalnego w porównaniu z paliwem benzynowym lub olejem napędowym: przy jego spalaniu nie są wytwarzane żadne zanieczyszczenia stałe, nie są emitowane ani benzen, ani siarka, ani ołów. Tankowanie paliwa LPG, które jest paliwem płynnym odbywa się podobnie, jak benzyny lub oleju napędowego.

LPG (mieszanina butanu i propanu) nie zawiera ani benzenu, ani siarki, ani też ołowiu szkodliwego dla zdrowia i środowiska naturalnego. Wykorzystanie gazu do zasilania silnika, to w porównaniu do wersji benzynowej nawet o 13% mniejsza emisja CO2 . Dodatkowo bardzo niski poziom emisji zanieczyszczeń i brak emisji stałych cząstek.

Niezaprzeczalną zaletą jest także obniżony poziom hałasu pracy silnika (o 60% w stosunku do silnika wysokoprężnego).

Źródło: European Emission Test Program

Gwarancja i bezpieczeństwo

Firma Landi Renzo - producent zestawów LPG gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz doskonałe parametry techniczne instalacji. Każda instalacja wyposażona jest w szereg zabezpieczeń, odcinających dopływ gazu, w razie wykrycia jakiejkolwiek usterki lub nieprawidłowości w systemie gazowym lub benzynowym. O rezerwie paliwa informuje tylko sygnał świetlny, sygnał dźwiękowy informuje, o przejściu na paliwo benzynowe. Powodem automatycznego przejścia na paliwo benzynowe z gazowego może być brak paliwa gazowego lub wykrycie usterki w instalacji zasilania gazowego. Zaawansowana technologia, jakość i bezpieczeństwo instalacji gazowych Landi Renzo jest poświadczona certyfikatami organizacji międzynarodowych. 

Nowy samochód zakupiony wraz z instalacją gazową montowaną w oparciu o schemat przygotowany przez Landi Renzo Polska i zatwierdzony przez Renault Polska, podobnie jak w przypadku fabrycznej instalacji gazowej, zachowuje pełną gwarancję producenta tj. 3 lata (lub 100 000 km). Instalacja LPG może być zamontowana u Autoryzowanego Partnera Dacii. Nad jakością montażu w każdym serwisie czuwa kontroler jakości, który odbył specjalne szkolenie w tym zakresieAKTUALNA OFERTA

 

 

Autoryzowany Dealer
Renault & Dacia Starogard Gdański

ul. Zblewska 33 83-200 Starogard Gdański

58 56 333 33

fax: 58 56 277 60

kontakt@adamowscy.com.pl

godziny otwarcia:

pon-pt: 800-1800 sob: 800-1400

Autoryzowany Dealer
Renault & Dacia
Grudziądz

ul. Szosa Toruńska 29A, 86-300 Grudziądz

56 463 57 05

fax: 56 463 58 10

kontakt@adamowscy.com.pl

godziny otwarcia:

pon-pt: 800-1800 sob: 800-1400

ASSISTANCE 24/7

ul. Zblewska 33 83-200 Starogard Gdański

571 402 700 

godziny otwarcia:

24h/dobę